Svadobné dekorácie – DIY na svadobnú výzdobu

Možno to niektorí z vás na našich sociálnych sieťach videli, možno nie, s Tomim sa nám v lete 2021 konečne podarilo zorganizovať našu vysnívanú svadbu. Po štyroch zmenách termínu a triafaniach správneho dátumu, ktorý korona dovolí, sme si v lete 2021 povedali svoje “áno”.

Keďže vyrábanie dekorácii a doplnkov nás veľmi baví, nemohlo to byť inak ani v tomto prípade a na svadbu sme si toho vlastnoručne pripravili celkom dosť. Tak sa poďte s nami pozrieť na to, aké všetky svadobné dekorácie sme si vyrobili a ako ich môžete vyrobiť doma aj vy za pár eur a výsledok bude stáť za to!

Svadobné dekorácie na stôl

Asi jedna z najdekorovanejších vecí na svadbe sú svadobné stoly. Niekto rád volí veľa kvetov s pár sviečkami, niekto zase len niečo zelené so svetielkami a iní si nepotrpí ani na obruse a snaží sa to spraviť minimalisticky. S výrobou kvetou vám teda nepodaríme, no máme pár praktických tipov na svadobné doplnky na stôl, ktoré sa vám zaručene budú hodiť.

Čísla na stôl

Zasadací poriadok. Pokiaľ máte nad štyridsať hostí, je to veľmi praktická vec. Čísla na stoloch pomôžu svadobčanom lepšie sa zorientovať v sále a rýchlejšie nájsť to svoje miestečko, na ktorom pobudne celú svadbu. Nebola to vec nad ktorou sme nejako extra dlho premýšľali, pretože to nemal byť hlavný prvok stolov, len niečo jemné, skôr nenápadné.

 

Hlboko sme sa zamysleli, aký materiál na výrobu takých čísel máme doma. Napadlo nám, že tie staré svadobné oznámenia, so starým dátumom, ktorých sme mali aj tak zbytočne veľa, by sa na to možno dali využiť.

 

Chceli sme ich mať v hnedom odtieni, preto sme skúsili jednu fintu. Vzali sme to staré oznamko a natreli ho lakom na drevom. Takým klasickým, ktorým sme lakovali balkónovým nábytok proti poveternostným podmienkam. Efekt bol výborný. Kartička sa najprv síce zohla, no po chvíli sa znovu sama vystrela.

 

Po vyschnutí nadobudla kartička na čísla na stoly drevený efekt! Na jej spevnenie sme prilepili z druhej strany ešte jedno staré svadobné oznámenie a všetky zaťažili kôpkou kníh, aby sa pekne vystreli.

Posledným bodom bolo krasopisne napísané číslo na kartičku. Nám sa páčil štýl číslic napísaný slovom, preto sme sa s tým trochu pohrali, predkreslili, obtiahli bielou permanentnou fixkou ✏️.

Stojany na čísla

Aby kartičky s číslami na stole pekne stáli, vyrobili sme si z dreveného hranolu drevené stojančeky. Stačí namerať potrebnú veľkosť a vypíliť v strede ryhu, do ktorej kartičku následne vložíte. Odporúčame hranol jemne obrúsiť a natrieť lakom na drevo, napríklad tým istým, ktorým ste nalakovali aj samotnú kartičku :). 🖌️

Donut wall

Keďže sme milovníci donutov, na našej svadbe nemohla chýbať Donut wall, teda dekoračný stojan na šišky. Vyrobili sme si ju z preglejky a drevených paličiek. 

 

Je dôležité namerať si správne rozmiestnenie paličiek na donuty, aby to ako celok pôsobilo lákavo :). Drevený nadpis “donut” nám vyrobil šikovný chalan zo Sashe – Mikki, ktorý sa venuje výrobe rôznych drevených (nie len svadobných) nadpisov a dekorácií. 

Celý návod na výrobu nájdete v jednom z našich reels videí na Instagrame:

Papierové palmové listy

V našej domácnosti máme celkom dosť papierových dekorácií. Striedame ich podľa nálady, ročného obdobia alebo chuti. Už dávnejšie sme si vyrobili papierové palmové listy, ktoré sú pre nás jedny z najjemnejších letných dekorácií a dokonale nás vystihujú. Trochu exotiky a boho štýlu v jednom.

Rozhodli sme sa, že tento prvok chceme mať aj na svadbe, preto sme založili takú malú manufaktúra, a to takmer doslova :D. Poprosili sme moju sestru a kamošku o pomoc pri ich výrobe a tak sme postupne vyrobili niečo cez 50 papierových palmových listov, ktoré sme doniesli v deň svadby dekoratérke. Ona ich už potom zakomponovala kde uznala za vhodné. A veru boli takmer všade a enormne sa nám to páčilo, lebo sme sa cítili ako doma.

Návod je jednoduchý, nájdete ho takisto v jednom z našich videí:

Hnedé fľašky

Hnedé fľaštičky z rôznych pív a limonád majú častokrát veľmi zaujímavý tvar ale zároveň svojou farbou nerušia žiadnu časť výzdoby. Samozrejme, fľaštičky sme nevyrábali, no minimálne sme ich museli poriadne očistiť od etikiet. Trvalo nám asi rok postupne zozbierať rôzne druhy a tvary, ale nakoniec sa podarilo a s palmovými listami a pár kvietkami v nich vyzerali naozaj krásne, navyše sme tým ušetrili peniaze za vázičky. 

Menu a menovky

Veľmi sa nám páčili menovky v tvare kruhu a zároveň sme nemali úplne veľa času vzhľadom na blížiaci sa dátum, preto sme menovky spojili s MENU. Vymysleli sme to preto tak, že na menu, ktoré sme si dopredu pripravili, sme tieto poloblúblúčiky priložili a priviazali ich nitkou tak, aby pekne držali.

 

Celé menu aj s menovkou sme nakoniec vsunuli do obrúskov, ktoré zoženiete aj v Ikea Bratislava🍽️

Ďalšie svadobné doplnky

Bolo ešte niekoľko drobností, ktoré sme si stihli pripraviť. Boli to napríklad uvítacia tabuľa alebo tabuľka do fotokútiku, návrh na fotoalbum, ktorý nám vytvorila moja mega šikovná sestra.

Takisto sme stihli do lina vyryť pečiatku s našimi iniciálami, ktorú sme neskôr použili na opečiatkovanie krabíc s koláčikmi. Všetky potreby na rytie nájdete aj na stránke www.maliarskeplatno.sk. 📷

Keby ste náhodou mali nejaké ďalšie otázky na našu svadbu, dajte nám vedieť na našom Instagrame.

Držíme palce so svadobnými prípravami 🙂

Lucka a Tomi

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík
Návrat hore