Prerábka bytu alebo domu: požičaním náradia ušetríte desiatky eur

[vc_section full_width=“stretch_row“ content_placement=“middle“ parallax=“content-moving-fade“ parallax_image=“491″ css=“.vc_custom_1563914038702{margin-top: -160px !important;}“][vc_row][vc_column css=“.vc_custom_1563914048065{margin-top: 180px !important;margin-bottom: 100px !important;}“][vc_custom_heading text=“Prerábka bytu alebo domu: požičaním náradia ušetríte desiatky eur“ font_container=“tag:h1|font_size:60px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“desktop_hdl“][vc_custom_heading text=“Prerábka bytu alebo domu: požičaním náradia ušetríte desiatky eur“ font_container=“tag:h1|font_size:30px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“mobile_hdl“][vc_column_text]

Rady a tipy, 2. máj 2019

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Požičanie náradia je výborným spôsobom ako ušetriť peniaze za náradie, ktoré po prerábke ostane ležať v dielni. A tiež zaručený spôsob ako zohnať také náradie, ktoré práve potrebujete. Nech už je vaša prerábku bytu alebo domu akokoľvek rozsiahla, nejaké náradie budete potrebovať vždy.

Najčastejšie potrebným náradím pri prerábaní sú rôzne vŕtacie kladivá, príklepové vŕtačky, píly, brúsky, rezačky a podobne. Ide o bežne dostupné produkty v obchodoch s náradím a preto sa dajú jednoducho kúpiť. Na druhej strane to však nie sú úplne bežné náradia a prístroje a ak nepatríte medzi domácich kutilov so záľubou vo víkendových fuškách, tak sa dá predpokladať, že nemáte doma kompletnú výbavu a niečo vám bude zrejme pri prerábke chýbať. Nemusíte to však hneď riešiť kúpou náradia za desiatky alebo stovky eur. Požičajte si ho.

 

Požičaním náradia ušetríte

Kúpa náradia pre potreby prerábky, ktorá sa realizuje raz za päť a viac rokov sa určite neoplatí. Reálny čas používania daného náradia je často neúmerne malý a po dokončení prerábky ho na dlhší čas potrebovať nebudete. Dá sa teda povedať, že cena, za ktorú ste náradie kúpili vlastne rastie každou chvíľou, kedy náradie nepoužívate.

Napríklad taká príklepová vŕtačka. Náradie je to celkom bežné, avšak jeho využitie v domácnosti je pomerne malé. Veď si to zoberte – koľko dier počas roka vŕtate? Ceny nových príklepových vŕtačiek napríklad značky Bosh sa pohybujú od 50 eur (najzákladnejšie) až do 250 eur a viac (profesionálne) v závislosti od výkonu, počtu otáčok, počtu rýchlostí a ďalších parametrov. Pri jej využití raz do roka, kedy vyvŕtate maximálne štyri diery pre nové poličky, to je celkom dosť peňazí.

Preto sa ako rozumná voľba javí požičanie si náradia. Pri požičaní zaplatíte len za čas, ktorý budete náradie používať a nebude vám ležať doma nevyužité.

 

peknebyvat.sk_naradie_pozicanie3

 

Požičanie je jednoduché a rýchle

Nám sa osvedčilo požičiavanie náradia v požičovni náradia v obchodnom dome Bauhaus v Bratislave. Napríklad za požičanie spomínanej príklepovej vŕtačky zaplatíte šesť eur na deň, prípadne dvanásť eur na víkend. Pri požičaní sa platí záloha, ktorú vám po vrátení náradia v plnej sume vyplatia späť. Praktická rada 1: zálohu plaťte v hotovosti, aby ste ju aj naspäť dostali v hotovosti. Vrátenie zálohy na kartu totiž môže podľa slov predajcov v Bauhause trvať dva až tri týždne. To je zbytočná komplikácia, ktorej sa dá takto jednoducho vyhnúť.

Samotné požičiavanie prebieha veľmi jednoducho. Stačí si nájsť v ponuke požičovne náradie, ktoré potrebujete a zavolať na odborné centrum, kde vám telefón zodvihnú ochotní predajcovia. Je potrebné im povedať, ktoré náradie si chcete požičať a na ktoré konkrétne dni. Praktická rada 2: požičanie funguje tak, že po náradie si môžete prísť večer pred dňom, na ktorý ho máte rezervované. Takže do času, kedy budete mať náradie k dispozícii môžete započítať aj tento čas a znamená, že náradie budete môcť použiť skôr. Ale nepreháňajte to, nech to nevyzerá zvláštne ;).

 

Za predĺženie sa účtuje cenníková cena

Pokiaľ nestihnete náradie vrátiť do dohodnutej hodiny, nečaká vás žiadna pokuta. V takomto prípade zaplatíte cenu za požičanie náradia na deň, čiže sa vám zaúčtuje cena za ďalší deň. Akurát je to v Bauhause nastavené tak, že pokiaľ prešvihnete čas vrátenia náradia už aj o pár minút, cena za požičanie za ďalší deň sa vám hneď bude účtovať. Praktická rada 3: ak viete, že nestíhate vrátiť náradie do dohodnutej hodiny v daný deň, zavolajte do požičovne a oboznámte o tom obsluhu. Pokiaľ pôjde len mierne prekročenie, napríklad polhodinu, je možné, že vám požičovňa výjde v ústrety a nebudete platiť nič navyše. Určite však do predajne zavolajte ak budete potrebovať predĺžiť dobu, na ktorú máte náradie požičané.

 

peknebyvat.sk_naradie_pozicanie2

 

Skúste pri vašej najbližšej prerábke alebo domácom kultistve porozmýšľať nad požičaním náradia a bude prekvapení ako jednoducho sa to dá a ešte vám to aj ušetrí peniaze.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section]

1 názor na “Prerábka bytu alebo domu: požičaním náradia ušetríte desiatky eur”

  1. Pingback: Ako si svojpomocne prerobiť elektrické rozvody v byte - Pekne bývať

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík
Návrat hore