Netradičný svietnik s kameninovým efektom

Využite čas strávený doma efektívne a tvorivo a vyrobte si s nami nezvyčajný svietnik z modelovacej hmoty. Pridaním čierneho korenia mu dodáte štipku kreativity a kameninového efektu.

Ďalší DIY postup, ktorý sme si pre vás pripravili je veľmi jednoduchý, ale efektný svietnik s kameninovým efektom.

Budete potrebovať

Na výrobu 1 svietniku v priemere 5 cm budete potrebovať:

  • modelovaciu hmotu, my sme kupovali na maliarskeplatno.sk
  • tupý nožík,
  • vysokú sviečku na otlačenie, odporúčame netečúce sviečky z Feelhome,
  • mlynček s celým čiernym korením.

Ako prvé si vytvarujeme guličku s priemerom približne 5 cm a snažíme sa ju formovať v rukách až do vtedy, kým nebude úplne hladká. Ak by sa nám to nedarilo, môžeme použiť kúsok vody, ktorou guličku jemne navlhčíte.

svietnik-modelovacia-hmota-diy-gulicka Vytvarujeme si guličku v priemere asi 5 cm[/caption]

 

Na podložku si mlynčekom namelieme celé čierne korenie.

svietnik-modelovacia-hmota-diy-cierne-korenie Namelieme si čierne korenie na podložku a guličku modelovacej hmoty ním jemne obalíme.

 

Guličku začneme namletým čiernym korením postupne obaľovať. Pri otáčaní guličky v korení ju aj jemne pritlačíme, aby korenie neostalo len na povrchu, ale vošlo aj trochu do vnútra. Je to hlavne preto, aby nám časom z povrchu neopadalo.

svietnik-modelovacia-hmota-diy-cierne-korenie-obalena-gulicka Jemne guličku v korení popritláčame, aby sa na ňu zachytilo dostatočné množstvo

 

Keď sme spokojný s tvarom, vezmeme vysokú sviečku a jemne ju vtlačíme do našej guličky. Zatlačíme do hĺbky min. 2.5cm, aby sa nám sviečka pri používaní svietnika neprevážila.

svietnik-modelovacia-hmota-sviecka Vtlačíte do mäkkej hmoty sviečku, aspoň 2.5 cm do hĺbky

 

Jemne pritlačíme vrch, upravíme celkový tvar aby bol symetrický a máme hotovo! Necháme schnúť najlepšie 24h, počas tohto času občas otočíme zo strany na stranu.

A takto vyzerá finálny svietnik s kameninovým efektom.

svietnik-modelovacia-hmota-diy-cierne-korenie-hotove Takýto kameninový efekt nakoniec po zaschnutí vytvorí čierne korenie

 Ak vám ešte ostalo kúsok modelovacej hmoty, pozrite si, ako si viete vyrobiť svietnik z guličiek.Návod si môžete pozrieť aj vo forme videa na našom Instagrame, kde nájdete aj ďalšie inšpirácie na DIY :).


Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík
Návrat hore