koberec-navsteva-u-blogeriek-u-instagramu-inspiracie

Poďte s nami na návštevu do piatich obývačiek, ktoré spája jeden koberec

Poďte s nami na návštevu
do piatich obývačiek, ktoré spája jeden koberec

Poďte s nami na návštevu
do piatich obývačiek, ktoré spája jeden koberec

Bývanie 1.február 2021

Ako môže vyzerať jeden a ten istý koberec v rozličných obývačkách ladených do iných štýlov? Poďte sa s nami na to pozrieť.

Instagram je častokrát plný inšpirácie a nápadov. Samozrejme, ak také profily aj sledujete. Inšpirácie vás môžu až natoľko osloviť, že si poviete, že to chcete domov tiež. A presne to sa stalo aj nám.

 

Podľahli sme jednému kobercovému trendu, ktorý sme prvýkrát uvideli u @zuzana_pudil a v podobnom čase aj u @__micha_ella__. Išlo o krásny, neutrálny koberec, ktorý mal na povrchu také malé puffy guličky, ktoré na všetkých tých fotkách vyzerali skvelo.

 

Keďže išlo o moderný a cenovo dostupný kúsok, neboli sme jediní, ktorí sme mu podľahli a o chvíľu ste po celom Instagrame mohli tento koberec vidieť. Čo sa nám však veľmi páčilo bolo, že si ho každý prispôsobil vlastnému štýlu a veru, všade zapadol parádne.

 

Poďte s nami na malú návštevu k piatim babám, ktoré majú krásne Instagram profily plné interiérových inšpirácií a bytových doplnkov a tento koberec si ich rovnako získal. Pýtali sme sa ich, v akom štýle majú zariadené bývanie a prečo sa rozhodli práve pre tento koberec :).

Náš domov se nese ve znamení skandinávského stylu, který se vyznačuje čistotou, vzdušností, minimalismem a útulném. Toto jsou přesně ty body, které charakterizují náš domov.

 

Ke koberci se pojí takový příběh. Dlouho jsem hledala “kuličkový” koberec, který jsem obdivovala právě ve skandinavskych domácnostech tady na Instagramu. Bohužel nabídka tohoto typu koberce nebyla u nas tolik rozšířena. Nechtěla jsem z vlněného materiálu a uprimne ani za nej dat xtisic korun.

 

Tak jsem objevila stranky krasne-koberce.cz a tam našla teď tolik znamy “casablanca”. Dlouho jsem se ale rozhodovala, zda do nej jít, jelikož eshop ho neměl tak dobre nafocený, abych si byla jista, zda je to ten, který chci a popravde se mi nezdala jeho nízká cena. Ale nakonec jsem to riskla a vyplatilo se.

 

Takový je příběh koberce casablanca, díky kterému jsem strhla smršt zde na Instagramu😁.

@zuzana_pudil

A proč jsem si koberec vybrala? S dvouma dětma jsem hledala koberec dobrý na údržbu, když jsem objevila Casablancu, hned mi padla do oka. Velice snadno se udržuje a za ty peníze je opravdu kvalitní. Koberec je nadčasový, elegantní a přesto velice jednoduchý.

 

Snadno zapadne do každé domácnosti a každého stylu. Můj styl je něco mezi moderním a skandinávským stylem, od všeho trochu. Mám ráda zemité barvy, béžová, hnědá, šedá v kombinaci s bílou a tak to vypadá i u nás doma.

@deni.home 

Mám rada minimalizmus a jednoduchosť, skôr sa prikláňam ku škandinávskemu štýlu bývania, ale nájdete u mňa aj BOHO prvky.

 

Koberec Casablanca som si vybrala pretože mi farebne ladí do interiéru videla som ho na viacerých IG profiloch a zapáčil a mi.

@rava411

Naše bydlení je takový český scandi styl :-). Snažím se držet domov moc nebarevný, spíš si hraju s doplňky, které měním ráda a často. Bydlíme v paneláku a snažím se udržet prostor vzdušný a nezahlcený, interiér je bílý, šedý a béžový, doplněn dřevem. Myslím, že čistě scandi styl to není, je v něm hodně jiných prvků, ale asi je mu nejblíže…..

 

Koberec mne oslovil na Instagramu, kde se objevil v béžové podobě v několika domácnostech. Zvolili jsme šedý. K nám se více hodil. Je neuvěřitelně praktický díky složení z více odstínů šedé. Nejde na něm nic vidět, což je nezbytnost v domácnosti se dvěma chlapy a psem 🙂 .

 

Svým vzhledem mi připomíná krásné drahé vlněné koberce, které jsou trendy právě ve scandi stylu. Takže taková dostupná varianta.

Tak v našem bytě by ste našli prvky převážně skandinávského stylu, ale úplně se mu nevymezujeme, jelikož si koupíme zkratka to, co se nám líbí a co si myslíme, že by se k našemu bytu hodilo a tvořilo teplo domova.

 

Pro koberec jsme se rozhodli hlavně proto, ze byl velmi levný, krásný a svoji strukturou se nám hodil k pohovce, takže to byla laska na první pohled 😍.

Naše bývanie je charakteristické hlavne prírodnými materiálmi, ktoré sa odrážajú často v rôznych doplnkoch – kvetináčoch, taburetke či DIY dekoráciách. Máme radi zemité farby, preto u nás vidíte béžovú a hnedú farbu naozaj na každom rohu. Zároveň to však radi dopĺňame nielen zelenými rastlinami, ale zelenú obľubujeme napríklad aj na vankúšoch, čim tie všetky odtiene béžovej a hnedej aspoň trochu vyvažujeme.

 

Koberec casablanca sme uvideli v rovnakom období aj u Mišky a Zuzky Pudil. Keďže presne v tom čase naša obývačka prechádzala rekonštrukciou elektrických rozvodov, rozhodli sme sa pre väčšiu zmenu farebnosti celej obývačky a z petrolejovej so žltou sme prešli na jemnejšiu béžovo hnedú.

 

Hľadali sme typ koberca so spomínanými „guličkami“, no cenovo to bolo už trošku mimo nášho aktuálneho budgetu. Takisto sme chceli rozmermi väčší koberec, ktorý by siahal až pod gauč, čo koberec casablanca taktiež spĺňal. Je natoľko neutrálny, že sa naozaj hodí do každej domácnosti a určite by dokázal zútulniť aj váš domov :).

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Nákupný košík