4 praktické tipy pri hľadaní nehnuteľnosti

[vc_section full_width=“stretch_row“ full_height=“yes“ content_placement=“middle“ parallax=“content-moving-fade“ parallax_image=“618″ css=“.vc_custom_1563913046857{margin-top: -160px !important;}“][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=“Tie najlepšie rady pri hľadaní nehnuteľnosti“ font_container=“tag:h1|font_size:60px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“desktop_hdl“][vc_custom_heading text=“Tie najlepšie rady pri hľadaní nehnuteľnosti“ font_container=“tag:h1|font_size:30px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“mobile_hdl“][vc_column_text]

Rady a tipy 23. júl 2019

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Nájsť tú pravú nehnuteľnosť na bývanie nie je vôbec hračka. Hlavne v čase, keď je nehnuteľností na trhu o dosť menej ako po minulé roky. Preto sme sa rozhodli podeliť sa s vami o tie najlepšie tipy a triky, vďaka ktorým budete o krok vpred pred ďalšími hľadačmi „pokladu“. 

Určite ste si už stanovili niekoľko preferencií, ktoré sme vám doporučovali aj v článku 3 rady, ako si nájsť vlastné bývanie, chodíte po obhliadkach, raz za čas sa pozriete na realitný portál, čo pribudlo nového. 

 

Napriek tomu sa vám ale stále nedarí nájsť to čo hľadáte, alebo vám to stále niekto ukradne pred nosom? 

Je načase zmeniť taktiku.

 

Majte vždy prehľad

Keďže trh nehnuteľností, či už v Bratislave, alebo v iných častiach Slovenska, je veľmi dynamický, bude potrebné tomuto hľadaniu venovať viac času, ako ste si mysleli.

Portál www.nehnutelnosti.sk je základ. Nastavte si filter, ktorému by mala zodpovedať vaša nehnuteľnosť a nastavte si odosielanie nových ponúk na váš mail. 

 

nehnutelnosti pekne byvat

Vždy, keď vám v mailboxe pristane nejaká nová ponuka, čo najskôr si ju prezrite a ak sa vám aspoň trochu pozdáva a spĺňa väčšinu kritérií (podotýkam väčšinu, nakoľko dokonalých nehnuteľností je len veľmi málo), volajte a dohodnite si obhliadku čo najskôr.

 

Využite sociálne siete

Na Facebooku, či Instagrame je už veľmi časté, že realitné kancelárie ale aj samotný majitelia bytov pridávajú inzerát priamo tam. Vytipujte si niekoľko väčších realitných kancelárií a nastavte si zobrazovanie nových príspevkov vo vašom feede na prvých miestach. 

Návod, ako na to, nájdete tu: 

Stačí si otvoriť Facebook stránku, ktorej obsah chcete vidieť ako prvý a kliknúť na tlačítko Follow (Sledovať). fb post pekne byvatNásledne sa vám toto tlačítko zmení na Following a po kliknutí naň vyberte možnosť See First (vidieť ako prvé). A už vám nič neujde.

pekne byvat ako si najst byvanie

Tento postup odporúčame spraviť pri niekoľkých realitných portáloch, samotných makléroch alebo Facebook skupinách s ponukami nehnuteľností. Z vlastnej skúsenosti odporúčame profesionálny prístup p. Machotku z 1BCR.

Kontaktujte makléra

Veľkú časť nehnuteľností predávajú realitné kancelárie/makléri a nie samotní majitelia bytov. Je preto vhodné, kontaktovať niekoľkých maklérov, upresniť im vaše požiadavky a poprosiť ich, ak by sa v ich portfóliu zjavil byt, ktorý hľadáte, nech vás kontaktujú. Zabezpečíte si tým aspoň menší náskok pred ostatnými, ktorý hľadajú veľmi podobnú nehnuteľnosť ako vy.  

 

Existuje ešte ďalšia možnosť?

Prednedávnom vznikol nový portál nehnuteľností www.jarealitka.sk, ktorého cieľom je z procesu kúpy nehnuteľnosti úplne vyradiť maklérov, ktorí sú častokrát neodbytní a nehnuteľnosť, ktorú predávate, si chcú za každú cenu podmaniť do svojej správy. 

 

Jedná veľká výhoda celého portálu je, že nemusíte vyvolávať predávajúcim, ale jednoducho si dohodnete obhliadku online. 

Pekne byvat ja realitka

Predajcovia si vedia stanoviť, kedy presne by im tieto obhliadky vyhovovali, a vy si už len zvolíte konkrétny deň a dokonca aj hodinu, kedy sa môžete zastaviť. 

Pekne byvat ja realitka obhliadkaUrčite to mrknite. 🙂

 

Takže hlavu hore. Nehnuteľností je kopa, len treba vyčíhať tú správnu chvíľu, dať na svoj pocit, no nezabudnúť rozmýšľať aj racionálne

Poznáte ešte nejaké ďalšie tipy, ktoré uľahčia hľadanie? Dajte nám vedieť. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section]

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík
Návrat hore