4 jednoduché tipy ako si zútulniť balkón

Mať dom s veľkou záhradou, krásne pokoseným trávnikom a veľkým bazénom je taká najbežnejšia predstava o bývaní väčšiny ľudí. Ale čo my, ktorí bývame v byte? Musíme si vystačiť s balkónom alebo lodžiou. Stačí však málo a zo všedného balkóna sa stane oáza pokoja a oddychu.

Vytvorte si oddychovú zónu

Aby ste si na svojom balkóne dokázali oddýchnuť, budete potrebovať poriadne pohodlné sedenie. A to myslíme vážne. Nie je nič horšie, ako po celom dni strávenom na balkónovej stoličke mať bolesti chrbta.

Či už zvolíte balkónové stoličky so stolíkom alebo drevenú lavicu, do ktorej viete odložiť aj pár vecí, je už na vás. Nezabudnite však na vankúše a podsedáky. 

pekne-byvat-paletove-sedenie-na-balkon 

Paletové sedenie na balkón – zdroj Pinterest


peknebyvat-ako-si-zutulnit-balkon-boho
peknebyvat-sk_balkonove-sedenie


Aby ste zariaďovanie mali o niečo jednoduchšie, našli sme pre vás niekoľko krásnych sedení. Stačí kliknúť na obrázok.

peknebyvat.sk-zutulni-si-balkon-boho-stolickapeknebyvat.sk-ratanove-kreslo-v-boho-stylepeknebyvat.sk-balkonovy-nabytok-stol-a-stolicka

Ak ste si už vybrali štýl nábytku, ktorý sa na váš balkón hodí, je dôležité nezabudnúť na niečo, čo vám to sedenie či ležanie spríjemní

Vankúšiky, mäkké podložky na stoličky, aj deku alebo pléd na chladnejší letný večer. 

peknebyvat-vankuse-na-balkon-zelenapeknebyvat-balkon-deka-pled-sedapeknebyvat-vankuse-na-balkon-modrobiela

Chcelo by to rastlinky

Áno vieme, o rastlinky je potrebné sa aj trošku starať a hlavne ich dobre polievať, no stojí to za to. Využite slnečné lúče, ktoré sa na vašom balkóne občas objavia a vypestujte si niečo.

Nielenže budete mať zo seba dobrý pocit, ale ak sa vám zadarí, môžete si pochutnať na vlastných BIO jahodách, či kríčkových paradajkách.

peknebyvat.sk-balkon-pestovanie-rastlinpekne-byvat-balkon-sadenie

Najlepšie na balkóne ukážu vyvýšené kvetináče, pod ktorými sa vám vytvorí ďalší priestor na uloženie vecí.

ako-si-zutulnit-balkon-peknebyvat.sk-stojan-na-kvetypeknebyvat-ako-si-zutulnit-balkon-kvetinace-vyvysenepeknebyvat-ako-si-zutulnit-balkon-policka-na-kvetypeknebyvat_sk-utulny-balkon-kvetinace

Svetielka

Čo dokáže lepšie umocniť príjemnú atmosféru letného večera, ako svetielka

Veď to poznáte, po celodennej horúčave teplota s večerom pomaly klesá a užívate si svieži vánok na balkóne. Na tom príjemnom mäkkom sedení, ktoré ste si vytvorili a s rastlinkami navôkol, ktoré ste už dva dni zabudli poliať. :).

Svetielka dokážu robiť divy a vytvoria aj z toho najmenšieho balkónu miesto, kde sa budete radi vracať každý večer. 

Neveríte? Pozrite sa na tieto svetielkové inšpirácie. 

pekne-byvat-balkon-svetielka

Svetielka na balkón – zdroj: https://bosidolot.com


Balkónové osvetlenie – zdroj Pinterest


pekne-byvat-balkon-svetielka-inspiracia

Balkónové sedenie – zdroj Pinterest

Vyskúšajte to napríklad so svetelnými reťazami alebo lampášikmi. Zaručene sa zmení celá atmosféra vášho nového balkónu :).

peknebyvat-ako-si-zutulnit-balkon-svetielkaSvetelná reťaz – 4homepeknebyvat-ako-si-zutulnit-balkon-balkonove-svetloLampáš Monstrance – 4homepeknebyvat.sk-zutulnite-si-balkon-svetielka

Netreba to však prehnať

Všetky tipy, ktoré sme uviedli sú krásne, ALE! Dôležité je udržať praktickosť balkónu v každom počasí. Asi nikoho z nás by nebavilo balkón neustále strážiť a stresovať sa, či sa práve schyľuje na dážď a vy máte vyložené tie krásne vankúše s dokonalými podsedákmi. 

Poznáte aj ďalšie triky, ako zútulniť balkón? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom :).

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík
Návrat hore