[vc_section full_width=“stretch_row“ full_height=“yes“ content_placement=“middle“ parallax=“content-moving-fade“ parallax_image=“971″ css=“.vc_custom_1579554845355{margin-top: -160px !important;}“][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=“Rekonštrukcia:
Ako sme reklamovali laminátovú podlahu“ font_container=“tag:h1|font_size:60px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“desktop_hdl“][vc_custom_heading text=“Rekonštrukcia:
Ako sme reklamovali laminátovú podlahu“ font_container=“tag:h1|font_size:30px|text_align:left|color:%23ffffff|line_height:1.1″ use_theme_fonts=“yes“ css_animation=“fadeIn“ el_class=“mobile_hdl“][vc_column_text css_animation=“fadeIn“]
Rekonštrukcia 26. január 2020
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]Reklamácia produktu asi nikdy nie je veľmi príjemná záležitosť, no čo najabsurdnejšie sa nám podarilo vyreklamovať? Prečítajte si v nasledovnom článku.
Odkedy sme kúpili “čiastočne zrekonštruovaný byt”, prerábali sme už dvakrát. Prerábali sme kuchyňu a v septembri spálňu a “bordel” izbu (rozumejte budúcu detskú). Menili sme elektroinštaláciu, podlahy, maľovali a zariaďovali.
A pri tých podlahách, ale chvíľu zostaňme.
Prerábkoví začiatočníci
Keďže sme boli v prerábaní bytu ešte neskúsení, potrebovali sme pomoc. Samozrejme, koho iného zavolať na pomoc, ak nie svojich skvelých a ochotných rodičov. Ako našu úplne prvú prerábkovú aktivitu sme mali v pláne výmenu podlahy v obývačke.
Nič náročné, starú laminátku vymeniť za novú krásnu voňavú.
S Tomim sme si už pred tým spravili kolečko po všetkých bratislavských prevádzkach, kde predávajú laminátovú podlahu, hlavne tých väčších na okraji mesta. Hlavnou úlohou týchto prechádzok v hobby marketoch bolo zistiť, čo a za akú cenu vieme dostať a spraviť si obraz o tom, aký štýl podlahy chceme.
Predstava by bola (samozrejme hlavne moja, :D).
Deň D
O pár týždňov prišli rodičia a nastal deň kladenia novej podlahy. Sadli sme do auta a šli kúpiť podlahu. Po niekoľkých hodinách sme jednu vybrali. O tom, že v skutočnosti mala iný farebný odtieň, pretože na regáli bola nasvietená žltým svetlom nebudem ani hovoriť. Namiesto béžovej bola v skutočnosti šedo biela. Nebol čas to riešiť a s tou farbou som sa zmierovala celú cestu domov z predajne. Veď zas nevyzerala tak hrozne…
Prišli sme domov, všetky balíky vynosili do bytu. Starú podlahu sme vybrali, novú založili. Všetci spokojní s dokončenou prácou. V mojej hlave samozrejme prebiehal neustály boj s myšlienkou, že to nie je farba akú som chcela, že sa to bude rýchlo špiniť a vyzerá dosť studene.
Po pár týždňoch som sa s podlahou skamošila, veď predsa ju nebudeme meniť, keď sme ju práve kúpili. S tým, že na nej bolo vidieť každú jednu omrvinku som mala pravdu, takže vysávač bol náš každodenný kamarát.
Je to iba špinka. Alebo nie?
Čo som ale nečakala, že sa raz pri vysávaním pozastavím nad jednou “špinkou”. Bola to odštrbená časť rohu podlahy. Po dvoch týždňoch, čo sme podlahu zasadili. Bol tam odštrbený kus. Tmavo hnedý. Svietil na pol izby.
Pri výbere podlahy sme sa riadili tým, že vyberme radšej niečo drahšie, len nech to vydrží. V tomto prípade sa nám táto teória nepotvrdila. Každým týždňom štrbinky pribúdali a ja som s mojou kreatívnou hlavou hľadala možnosti čo s tým.
Kúpim biely lak na nechty a zatriem to. Alebo radšej bielitkom na papier, či tmelom? Nebude sa na to lepiť prach? Alebo skúsime podlahu reklamovať?
Nechcite vedieť, ako sa zatváril Tomi, keď som mu povedala, že by sme podlahu mali ísť reklamovať. ,,To nemyslíš vážne! Nikto na svete ešte nebol reklamovať položenú laminátovú podlahu! Takú reklamáciu nám určite neuznajú.”
Reklamovať alebo nereklamovať
Akonáhle to povedal, chcela som ju reklamovať ešte viac! Zistila som podmienky, nafotila detaily a už sme stáli v Bauhause na reklamačnom. Našťastie s veľmi milým zamestnancom sme všetko spísali, na ďalší deň sme mu poslali emailom fotografie s detailom poškodenej podlahy (čo do toho času bolo asi na dvanástich miestach) a neostávalo nám nič iné ako čakať tridsať dní na posúdenie našej reklamácie.
A viete, čo sa stalo? Reklamáciu nám UZNALI! Sami sme tomu nechceli uveriť! Avšak tým prišla na rad opätovná výmena podlahy v izbe, ktorá už v tom období bola plne zariadená – krásny nový gauč z Drevony, ktorý má asi 500kg, skrinky z Ikea, stôl, koberec, rastlinky, proste kompletka.
Bolo treba premyslieť krízový plán. Mali sme mesiac na to, aby sme podlahu rozložili, nabalíkovali a doniesli späť do predajne. Bolo to okolo Vianoc, takže asi to najhoršie obdobie, kedy by ste sa nemali ani opovážiť s niečím buchnúť, aby ste si nepohnevali susedov. Challenge accepted!
Musíme to dobojovať!
S nábytkom sme si zahrali tetris, podlahu vybrali a odniesli kadeľahšie (rozumej do Bauhausu). Najprv som veľmi nechcela konkretizovať, ktorá podlaha to bola, ale rada vám ušetrím čas a nervy s takouto nepríjemnou záležitosťou, preto vám to radšej napíšem. Išlo o značku QuickStep z Bauhaus-u, ktorú neodporúčame.
Ostala nám zariadená obývačka bez podlahy. Teda nie, s gumolitom.
Keďže sme už dlhšie mali naplánovanú kompletnú prerábku kuchyne so všetkým čo k tomu patrí, zahrnuli sme do toho ešte aj osádzanie novej podlahy v obývačke.
Takže sme zrazu z celkom schopného bytíku mali znovu bordel až po strop. Tento krát sme už vynechali všetky Hornbachy a Obi markety a šli sme priamo do špecializovaného obchodu na podlahy – Parkett Store v Petržalke. Veľmi milí personál nám pomohol vybrať podlahu, ktorá by mala vydržať. Tento krát ale reálne.
Prišli sme domov, osadili podlahu (áno, uhádli ste, BÉŽOVÚ!) a nevedeli sa vynadívať, aká je krásna.
Takže pre všetkých nespokojných podlahových zákazníkov, reklamovať laminátovú podlahu sa dá! Potrebujete k tomu len pevné nervy, bloček a čas, ktorý budete musieť tomuto procesu venovať. Stojí to za to, veď ste do toho určite vložili nemalé peniaze.
Stalo sa vám už, že ste reklamovali vec, ktorá sa bežne nechodí reklamovať?
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][/vc_section]