[dt_fancy_image image_id=“45557″ width=“700″ caption=“off“]

Ako si vybrať svietidlo

Všetko už máte pekne zariadené, no ostáva už len posledná vec. Vybrať vhodné svietidlo, ktoré bude dokonale ladiť do interiéru. Možno sa to zdá ako jednoduchá úloha, no vybrať svietidlo môže byť nakoniec to najnáročnejšie. Aké si vybrať? Podľa čoho sa rozhodnúť? A aké druhy svietidiel vôbec existujú? Poďme sa na to pozrieť spolu.

Pre praktické domácnosti – stropné svietidlo

Ak nemáte žiadnu extra dizajnovú požiadavku na svietidlo a vašim základným parametrom je dostatok svetla v miestnosti, aj keď je vonku tma, poobzerajte sa po stropných svietidlách. Poslednú dobu sú veľmi moderné kruhové stropné svietidlá, ktoré majú priemer viac ako 40 cm, krásne rozžiaria miestnosť a dokonca veľa z nich je aj so smart ovládačom, kde si viete meniť nielen intenzitu svetla ale aj jeho farbu.

[dt_products_masonry mode=“grid“ bwb_columns=“desktop:2|h_tablet:1|v_tablet:1|phone:1″ gap_between_posts=“20px“ dis_posts_total=“12″ product_rating=“n“ ids=“45651, 45754″]
[dt_fancy_image image_id=“45743″ width=“600″ caption=“on“]

Svietidlo na dreve

Ak máte radi industriálny štýl a prírodné prvky, môžete zvoliť aj svietidlo na dreve. Vhodné je hlavne nad jedálenské a barové stoly. Rátajte však s tým, že vám dokonale celú miestnosť nerozjasní a ide skôr o bodové svietidlo. 

[dt_fancy_image image_id=“45744″ width=“600″ caption=“on“]
[dt_products_masonry mode=“grid“ bwb_columns=“desktop:2|h_tablet:1|v_tablet:1|phone:1″ gap_between_posts=“20px“ dis_posts_total=“12″ product_rating=“n“ ids=“45672, 45764″]

Svietidlá s veľkými žiarovkami

Čoraz viac obľúbené sa stávajú aj svietidlá s veľkými dizajnovými žiarovkami. Vhodné sú to obývačky, nad jedálenský stôl alebo aj do pracovne. Hodia sa do interiérov s jedinečnými kúskami retro nábytku, ale aj do miestností, ktoré potrebujú oživiť.

[dt_products_masonry mode=“grid“ bwb_columns=“desktop:2|h_tablet:1|v_tablet:1|phone:1″ gap_between_posts=“20px“ dis_posts_total=“12″ product_rating=“n“ ids=“45660, 45669″]
[dt_fancy_image image_id=“45561″ width=“600″ caption=“on“]

Svietidlá na lankách

Svietidlá na lankách sú kombináciou klasických závesných svietidiel a retro svietidla s veľkými žiarovkami. Pekne vyniknú v industriálne ladených miestnostiach, no zaručene si nájdu svoje miesto aj neutrálne ladených priestoroch.

[dt_fancy_image image_id=“45559″ width=“600″ caption=“on“]
[dt_products_masonry mode=“grid“ bwb_columns=“desktop:2|h_tablet:1|v_tablet:1|phone:1″ gap_between_posts=“20px“ dis_posts_total=“12″ product_rating=“n“ ids=“45663, 45759″]

Ako vybrať svietidlo?

Dôležité je uvedomiť si, do akej veľkej miestnosti hľadáte svietidlo a aký účel by malo spĺňať. Treba sa pozrieť aj na to, aké farby sú v izbe použité, v akom štýle je miestnosť zariadená, ale aj ako veľa svetla prepúšťajú okná a na ktorej strane miestnosti sú umiestnené.

Pokiaľ máte obývačku spojenú s kuchyňou, vyzerá to ucelenejšie, pokiaľ svietidlá v oboch častiach miestnosti spolu ladia. Ale dnes to už nie je žiadne pravidlo :).

Pokračujte v inšpirácií ďalej a pozrite si náš výber tých najkrajších okrúhlych konferenčných stolíkov, ktoré sa nám podarilo nájsť.

Nákupný košík